WSPÓŁPRACA

Hakierka

Publicystyczny blog okołotechnologiczny. Skupiający się na tematach: technologie i programowanie, social media, kultura i ludzie. Baza wiedzy oraz społeczność ciekawa tego, jak miękko można opowiadać o technologiach.

W mediach:

Felietonistka i autorka działu o gadżetach technologicznych w Wysokie Obcasy Praca

Nominacja do Bloga Roku 2015 w kategorii Publicystyka

Top 100 Polskich Blogów z najlepszymi możliwościami komercyjnymi – Top 10 Publicystyka

Najlepszy blog w kategorii Kultura i Pasje w konkursie Blog Day Wrocław

Polskie Radio Kobiety sukcesu – programistki

Startup Insider Jak i gdzie nauczyć się programować

InnPoland Nigdy nie jest za późno na naukę programowania

ProSeed Gdzie i jak nauczyć się programowania

Wystąpienia:

Slot Art Festival Społeczność Bloga

Bydgoszcz Geek Girls Carrots #16

Warszawa Geek Girls Carrots #49

Konferencja CIO Hot-jobs stars. Najgorętsze kompetencje na rynku oczami wschodzących gwiazd IT

Centrum Nauki Kopernik Lean in Stem 

Współprace

Coders Lab:

Czy warto iść na kurs programowania Coders Lab?

Ile trwa nauka programowania?

Jak wygląda praca programistów?

Girls Code Fun:

Czy programowanie jest dla dzieci?

NetEnt

Dlaczego nie ma kobiet w IT?

Impel

Dane na 15 września 2016r.

Liczby

 

Zrzut ekranu 2017-05-05 o 11.07.33

Zrzut ekranu 2017-05-05 o 10.58.13

W ciągu miesiąca blog gromadzi ponad 40 tysięcy unikalnych użytkowników, chętnych do udostępniania i komentowania treści. Na Facebooku treści zdobywają nawet do 100 000 zasięgu organicznego. Taki zasięg osiągnięty został przy współpracy m.in. z firmami Coders Lab i Net Ent.

Fanpage na Facebooku obserwuje ponad 8000 fanów.

Instagram ma 1750 obserwujących.

Czytelniczki i Czytelnicy

To kobiety (61,3%) i mężczyźni(38,7%). Wiadomości, komentarze i maile potwierdzają również, że wśród odbiorców jest spora grupa osób niebinarnych. 41% użytkowników to osoby w przedziale wiekowym 25-34. Interesują się sztuką, rozrywką, nowymi technologiami, zakupami, polityką, podróżami i rynkiem pracy. Poza Polską, czytelnicy zamieszkują przede wszystkim Wielką Brytanię, Niemcy, Szwecję, Stany Zjednoczone, Holandię i Francję. 45% czytelników korzysta z bloga za pomocą urządzeń mobilnych.

Odbiorcy wykazują się dużym zaangażowaniem, reagują na publikowane treści i nierzadko kontynuują rozmowę na temat poruszanych na blogu tematów w innych kanałach społecznościowych oraz w wiadomościach prywatnych.

Od czerwca 2015r. powstało 145 artykułów, które zdobyły ponad 260 komentarzy.

Forma współpracy

Podstawowym warunkiem współpracy jest opracowanie takich treści, które współgrają z tematyką bloga i nie kolidują z interesem i zainteresowaniami Czytelników bloga Hakierka. Treści, które publikuję nie mogą wpływać na wiarygodność tego, co dotychczas stworzyłam.

Rozpatruję każdą propozycję współpracy i jako osoba kreatywna, obiecuję dołożyć wszelkich starań, aby proponowana przeze mnie forma współpracy była korzystna zarówna dla Partnera, jak i dla tworzonej społeczności na blogu.

Formy współpracy:

  • Reklama na blogu (cennik poniżej)
  • Artykuł sponsorowany – jeżeli jest spójny z tematyką bloga. Sponsor jest jawnie przedstawiany Czytelnikom.
  • Sponsoring – dla Partnerów zainteresowanych wyłącznością reklamową.
  • Działania niestandardowe/kampania długoterminowa – preferowana przeze mnie forma współpracy, która nastawiana jest na długofalową współpracę z wykorzystaniem wszystkich dostępnych kanałów social media, moich prelekcji i warsztatów. Mam wiele pomysłów, które czekają na realizację. Dlatego Partnerów z budżetem przekraczającym 3000 złotych, zapraszam do kontaktu. Wspólnie wypracujemy ciekawą i kreatywną kampanię.

Cennik

 

Prelekcje, warsztaty, szkolenia

Jestem osobą zaangażowaną w wiele projektów, samodzielnie pojawiam się na wielu wydarzeniach branżowy (jak np. Geek Girls Carrots). Możesz partnerować mi na takim wydarzeniu, ale możemy też wspólnie stworzyć event czy przeprowadzić warsztaty lub szkolenia dla wybranej przez Ciebie grupy odbiorców. Wprowadzam laików w świat programowania, a firmy przygotowuję do samodzielnego rozkręcenia się w social media. Jeżeli chcesz sprawdzić, jakie są moje kwalifikacje zawodowe – zapraszam na mój LindkedIn.

Koszt usługi zaczyna się od 3000 zł  – w zależności od ilości godzin, zaawansowania przedsięwzięcia, a również od lokalizacji.

Sponsoring – wyłączna reklama w trzech miejscach na blogu/w social media. Forma reklamy musi być spójna z szatą graficzną bloga (jeżeli nie masz możliwości edycji reklam, dysponuję grafikiem, który dostosuje dostarczone materiały graficzne). Koszt: 10 000 zł netto/miesiąc.

Działania niestandardowe – po dokładnej rozmowie dotyczącej tego, czego oczekujesz, jaki efekt chcesz uzyskasz i jaką kampanię chcesz stworzyć – dopasuję do Ciebie kampanię, która pozwoli Ci dotrzeć z merytoryczną treścią do osób faktycznie nią zainteresowanych. Pomoże mi w tym nie tylko świetna społeczność na tym blogu, ale lata mojego doświadczenia pracy w digital marketingu. Możliwości mamy nieograniczone, a tylko niektóre z nich to:

  • stworzenie materiałów edukacyjnych,
  • seria artykułów tematycznych,
  • ebooki tematyczne,
  • platforma video i podcast,
  • konkursy.

Koszt takich działań zaczyna się od 4000 zł netto.

Artykuł sponsorowany – po zaakceptowaniu tematyki artykułu, stworzę tekst, w którym jasno oznaczony będzie sponsor oraz będzie znajdował się odnośnik do wskazanego przez sponsora landing page’a. Informacja o artykule pojawi się na Facebooku, Twitterze oraz na Snapchacie. Koszt: 4000 zł netto.

Wszystkie powyższe kwoty są kwotami netto. 

Kontakt

hello@hakierka.pl

UDOSTĘPNIJ

Współpraca