Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

W minionym tygodniu królowała nieoceniona Fronda, doniesienia z  Super Ekspresu oraz Slot Art Festival! Zresztą, przeczytaj!

News tygodnia

Internet obiegła informacja z brukowców, że tym razem nikt nie trzymał kredensu, ale proboszcza okradła fałszywa wnuczka! Gangi wnuczkowe znalazły żyłę złota, bo nie trudno o księży z przeszłością. Tym razem metoda była mocno podrasowana, bowiem w rolach wystąpiła wnuczka oraz policjant.

Wydarzenie tygodnia

To zdecydowanie moja pierwsza wizyta na Slot Art Festival (link do relacji). Przyzwyczajona do ogromnego Woodstocku, na który przybywam masochistycznie co rok, zostałam zszokowana przez widok pięknego klasztoru, czystych TOI TOIów i ogólnego braku alkoholu. Nie zrozum mnie źle, Woodstock to miejsce, które uwielbiam i nie cierpię jednocześnie (z własnej winy, kto normalny jeździ tam od 12 lat, często na ponad tydzień?). Slot Art jest mocno kameralny, może za rok zostanę tam na dłużej.

Ciekawostka tygodnia

W tym roku nie ma komarów. A przynajmniej jest ich niewiele ponieważ jest sucho i dość zimno nocami. Komary mogą powrócić, póki co wkurwiają tylko muchy.

Fanpage tygodnia

halyna

Pani Halinka to każdy urzędnik państwowy, wkurwiający ekspedient i inny klienta obsługiwacz, jakiego możesz spotkać na swej drodze. Pani Halinka jest we wszystkich, w kwiatach, drzewach, we mnie, jak i w Tobie. Taka tam, Halyna.

Wpis tygodnia

Po co Ci dyktatura sześciopaka? Dobry tekst o zachowaniu rozsądku w trwającej cały czas walce o płaski brzuch wśród kobiet. Tekst obala również mit, jakoby sześciopak u kobiet był oznaką zdrowia.

Film tygodnia

Zaczęłam oglądać drugi sezon True Detective, choć przyznam, że z bólem rozstałam się z pierwszym sezonem i kultowym Rustem, który doczekał się już setek parodii. Opening jest świetny, podobnie jak w serii pierwszej. Zasmuciły mnie jednak zdjęcia, sezon pierwszy w zasadzie nie miał ani jednego kadru, który by nie zachwycał. Zdjęcia w dwójce już nie powalają. Historia póki co też strasznie się gmatwa, choć może się jeszcze rozkocham. Rust też przekonał mnie do siebie dopiero po jakimś czasie.

Startup tygodnia

ZPozdrowieniem.pl to serwis, który pomaga rodzinom więźniów w przesyłaniu im paczek do zakładu karnego. Kotkowicz pewnie mógłby lepiej się wypowiedzieć nad sensem takiego przedsięwzięcia. Ja do dziś nie zdawałam sobie sprawy, że przecież rodziny osadzonych muszą przebić się przez tony biurokracji, limitów wagowych i setek wytycznych. Z Pozdrowieniem niechaj się dobrze rozwija i przyczynia do polskiej resocjalizacji ;]

Fackup tygodnia

No nie da się ukryć, że porady Frondy pt.: Jak się przypodobać mężowi. Choć w sumie redaktor Terlik pewnie nie narzekał na zasięgi, więc trudno mówić o faktycznym fuckupie.

Reklama tygodnia

Zimą jechałam autobusem wypchanym ludźmi w godzinach szczytu. Stałam przy biletomacie, obok siedziała kobieta z wnuczkiem. Na przystanku weszła ciężarna brunetka. Nikt nawet nie spojrzał w jej stronę (kiedy to na starszych ludzi zazwyczaj inni uciekają ze swoich miejsc w popłochu). Zwróciłam siedzącej obok kobiecie uwagę, żeby wzięła wnuczka na kolana i ustąpiła miejsca ciężarnej.

– Ale dziecko jest ciężkie!

Ręce mi opadły. Powiedziałam z nieskrytym obrzydzeniem, że ciąża też do lekkich nie należy. Miejsca nie ustąpiła, ciężarna podziękowała za takie trudne do odstąpienia miejsce i wyszła kilka przystanków dalej. Ogólnie nie lubię starszych ludzi, jeżeli są głupi. Na nic mi ich wiek i wmawiany doń szacunek, kiedy oni szanują tylko swoje dupska. Dlatego nie bądź bucem, wstań do cholery jak widzisz ciężarną. Za to starym bucom nie bój się odmówić.

Muzyka tygodnia


Śpiewam brzydko, ale “Aj si faja” cały tydzień męczyłam w aucie. Nie oglądałam Hobbita, ale ten kawałek zachęca mnie do nadrobienia zaległości.

Porzyg pluszu

Jakie jest najsłodsze miejsce na świecie? Przedszkole dla pand! Placówka dla małych, słodkich, czarno-białych niedźwiadków w Chinach.

 

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

Ponadto:

Jak polubić networking, kiedy nienawidzisz ludzi?

5 największych mitów o smartfonach

Czego nie wiesz o social media? – relacja ze Slot Art Festival

50 sposobów na zostanie katolicką seks-niewolnicą

Kończ tak dobrze, jak zaczynasz – Sprawny Mail #3