Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

Taki mamy klimat, święte dziwki, oddalam to pytanie i praca w przyczepie, czyli leniwe, lipcowe tygodnie płyną dalej.

Twitter tygodnia

W zeszłym tygodniu dostałam kilkunastogodzinnego bana na Facebooku za nieprawdziwe dane. Spodziewałam się tego dnia od jakiś czterech lat, jednak nie da się ukryć, że skończyło się to małą apokalipsą. Telefony, maile, żale i skargi na moje zniknięcie – za mój zapierdol na fejsie ludzie mi płacą, stąd szok i niedowierzanie. Kotkowicz nawet zrobił pamiątkowy screen.

Jednak mój ban na fejsie przeniósł mnie po raz pierwszy na Twittera, którego odkryłam na nowo. No i przepadłam. A twitty Kasi Koczułap są naprawdę dobre, więc polecam tę twitterowiczkę.

Blogerzy tygodnia

Mit świętej i dziwkiKobieta nie może cieszyć się seksem. Więcej: nie powinna. Seksem cieszą się prostytutki, co poradzisz, taka praca. Wartościowa kobieta jest grzeczna i ułożona. Nie używa słów na “k”, a w sypialni po robocie zawsze mówi: “dziękuję”. Potem się odwraca i zasypia. Jej orgazm? Ale jaki orgazm? Wartościowe kobiety nie mają orgazmów, bo to by świadczyło, że im się podobało, może by nawet więcej chciały. Do takiej rozpusty dopuścić nie wolno. Wartościowa kobieta jest święta.

Startup tygodnia

Bomen-quote_verder_caravan4

KantoorKaravaan oferują mobilne biura, gdzie możesz pracować w zupełnej głuszy. Aby tak pracować rzuciłam pracę w kancelarii, a tymczasem ktoś wpadł na pomysł dla freelancerów! Genialne, genialne, genialne!

Fuckup tygodnia

Mikołaj Nowak

źródło: Mikołaj Nowak

Dziecko sieci komórkowej Plus – Plush, zrobiło badziewną kampanię reklamową z przygarniętym psem, który okazuje się złem wcielonym. Narobili syfu i negatywnego PRu psom ze schronisk, a teraz próbują wyjść obronną ręką przekazując schroniskom karmę. Koniec końców – jest słabo i wcale nie ciągnie mnie do marek, które promują się kosztem zwierząt. Warszawskie schronisko Paluch jest największe w Europie – i to nie jest powód do dumy. W Polsce problem bezdomności zwierząt i bezmyślności ludzi jest wciąż ogromny, usprawiedliwianie debili takimi reklamami nie powinno mieć miejsca.

Reklama tygodnia

Mamy w Polsce talent do słabych reklam, które stają się viralem. Taki klimat. Nie kupuj mocarza, polskie kampanie społeczne wymagają twardszych narkotyków. Oddalam to pytanie.

Serial tygodnia

Orphan Black oglądałam rok temu codziennie o 7:00, gdyż to był mój jedyny czas w ciągu dnia, żeby się odstresować przed pracą. Dziś, gdy już nie pracuję na etacie, zaczęłam oglądać na nowo – ogląda się dużo przyjemniej. Telegraficzny skrót – jest sobie dziołcha imieniem Sarah, co trochę tam kradnie, trochę się buja po świecie. Jest na dworcu, widzi kobietę, która rzuca się pod pociąg. Chwilę przed tym można zauważyć, że wyglądają identycznie. Sarah kradnie jej rzeczy i użycza sobie jej tożsamość.

Nie wiem, czy brzmi to ciekawie, ale jest ciekawie. Każda postać jest świetnie napisana, a sama główna aktorka świetnie pokazuje swoje możliwości aktorskie grając jednocześnie wiele postaci. Zabawnie, ciekawie, sporo nauki i genetyki. Hakierka poleca!

Muzyka tygodnia


Peaches dobra na wszystko.

Porzyg pluszu

Animals-in-Hats-__880

Zwierzaki w kapeluszach i wiankach :3

Mało Ci?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

Ponadto: