Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

Polityka tylko w serialach, a akcji społecznych ciąg dalszy. Ponadto – wyjawiam mój ściśle chroniony sekret.

Wydarzenie TYGODNIA


#StopMowieNienawisci to akcja Fundacji Batorego, w którą zaangażowany jest między innymi Krzysztof Gonciarz. Film bardzo celnie podsumowuje cały zalew żółci na YouTube i w innych zakątkach Internetu.

Aplikacja tygodnia


Companion to specyficzna aplikacja. Bez dwóch zdań – przydatna, za jej pomocą możemy sprawdzić, czy nasza znajoma bezpiecznie dojdzie do domu. Z drugiej strony jest to bardzo smutne, że wszystkie kobiety żyją w strachu przed tym, co może na nie czyhać w ciemnym zaułku. W każdym razie zainstaluj, oby się nie przydało.

SERIAL TYGODNIA

house-of-cards-francis-underwood

House of Cards – serial wielokrotnie polecany, który jednak jest zdatny do oglądania dopiero od mniej więcej czwartego odcinka. Gdyby nie pokłady masochizmu, który we mnie drzemie i nakazuje mi obejrzeć to, co zacznę oraz to, co poleca mi zbyt wiele osób – pewnie rzuciłabym Franka Underwooda w kąt. Przez pierwsze trzy odcinki czuję się jakbym oglądała serial po mandaryńsku. Po trzech odcinkach stopień rzucania bezsensownych nazwisk w różnych resortach spada i zaczyna się robić interesująco. I przerażająco.

Ciekawostka tygodnia

Jest to zakup z serii Mom, please! Jeżeli jeszcze nie wiesz tego, to już wiesz – kocham Harry’ego Pottera. Do tego stopnia, że mam mroczny znak, więc poziom mojego uwielbienia jest już dość niebezpieczny. Tymczasem – czy widzisz tę skrzynię w kolorach Gryfindoru?! Można kupić serię książek również w barwach Slytherinu, Ravenclawu, nawet Hufflepuffu (za to w pięknych, hakierkowych barwach). Przyjemność ta kosztuje blisko 300$. Cóż, obym nigdy w zakupowym szale nie trafiła na Juniper Books, bo wydam ostatnie pieniądze.

MUZYKA TYGODNIA

Coś w sam raz dla akcji #StopMowieNienawisci. Polecam.

PORZYG PLUSZU


Po dłuższej chwili robi się hipnotyzujące.

MAŁO CI?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

PONADTO:

Poza tym, już w ten weekend będę na Blog Forum Gdańsk, więc można mnie tam dorwać, pogadać, poklepać po plecach albo dramatycznie fuknąć.