Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

Wiem, że Lewandowski naparzał w bramkę, ale jestem tylko blogerką. Więc opowiem dziś o Gdańsku.

Blog Forum Gdańsk

  Największa impreza branżowa dobiegła końca zaledwie kilkanaście godzin temu. Był stream na żywo, więc zasadniczo nie musiałam słuchać, bo na bieżąco to, co działo się na scenie, komentował mi w messengerze mój tata. A było co komentować, hashtag #BFGdansk opanował Twittera. Genialne prelekcje i warsztaty przeplatały się ze słabymi panelami dyskusyjnymi, gdzie paneliści nagminnie zapominali o temacie rozmowy. A tematy nie sprzyjały, bo były tak szerokie, że prowokowały do tworzenia sztucznych problemów. Jak np. konflikt dziennikarzy z blogerami. Nigdy bym nie pomyślała, że istnieje, ale na upartego każdy każdemu może dokopać. Tymczasem ze mnie ani dziennikarka, ani blogerka. Po prostu, Hakierka.   Wiem, że panelistami nie były osoby, które nie mają nic do powiedzenia. Po prostu nie zadano im odpowiednich pytań.   Na YouTube na pewno wkrótce pojawią się filmy, polecam:     warsztaty o montażu z Maćkiem Dąbrowskim (Program Z Dupy), panel z profesorem Bralczykiem (oraz Po Cudzemu i Mówiąc Inaczej), warsztaty dotyczące wywoływania emocji w produkcjach video z Włodkiem Markowiczem, prelekcję otwierającą Austina Kleona o artystycznej kradzieży. Nagrodzony Halo Ziemia mówił o jakości, dlatego warto też posłuchać o aplikacjach Mediafuna, które tę jakość zapewnią. I nakarmią FOMO.

Twitt tygodnia

Zrzut ekranu 2015-09-27 o 20.19.10 Dobra, kłamię. Odgrzebano stary twitt prezydenta Dudy. Wciąż jeszcze wisi na Twitterze!

Miejsce tygodnia

 

  Sufit w minionki #ecs #europejskiecentrumsolidarnosci #BFGdansk #gdansk #igersgdansk #minions #helmet #yellow #ceiling #museum   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Amanda from Uganda (@hakierka)


Europejskie Centrum Solidarności – niesamowity “zardzewiały” budynek, który musisz odwiedzić w Gdańsku. Świetne wystawy, z których pochodzi m.in. minionkowy sufit w żółte hełmy stoczniowców. Na 6 piętrze można podziwiać panoramę Stoczni Gdańskiej  z dachu, gdzie pełno roślin i industrialnych widoków. Brakowało tylko wegańskiego jedzenia, więc Hakierka chodziła głodna. #smuteczek

Aplikacja Tygodnia

W końcu przetestowałam Ubera! I muszę przyznać, jestem pozytywnie zaskoczona. W kilka minut podjeżdza auto (czekałam maksymalnie 8, w sobotę o drugiej nad ranem), którego aktualne położenie śledzisz na mapie w telefonie. Mili kierowcy, którzy chcą zasłużyć na 5 gwiazdek nie zepsują Ci dnia, co czasem zdarza się taksówkarzom. Sporo zniżek na przejazdy, przez co z 5 kursów zapłaciłam jedynie za dwa. Niskie ceny zachęcają, choć o cenie przejazdu dowiadujesz się dopiero po wyjściu z Ubera. Idea, która ma wiele plusów i minusów, jednak sieci taksówkarskie mogłyby się od Ubera wiele nauczyć.

Akcja tygodnia

dobuzi
Bierzesz do buzi? To dobrze, biorąc do buzi zostajesz dawcą szpiku kostnego.

Youtube TYGODNIA


Jeżeli myślisz, że umiesz w angielski, to kliknij play i zobacz, jak przez całe życie żyjesz w kłamstwie.

Muzyka tygodnia


Bitch I’m Madonna bez muzyki. Po wpisaniu without music w YouTube, zniszczysz swoje życie.

Porzyg Pluszu (i Instagram tygodnia)

nala
Poznaj Nalę, najsłynniejszą kotkę na Instagramie.

MAŁO CI?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

PONADTO: