“Wygooglaj to” jest jednym z najpopularniejszych powiedzonek internetowych trolli. Nie da się ukryć, mają rację – w Google jest wszystko, albo przynajmniej bardzo dużo. Do czego jeszcze możesz używać Google? Poznaj triki Google, o których wcześniej nigdy nie słyszałeś/słyszałaś.

Naucz się latać

lataj

Chcesz poczuć się jak pilot? W Google Earth możesz włączyć tryb symulatora lotu za pomocą Ctrl+al+A (Win, Linux) lub Cmd+Opt+A (Mac). Obsługujesz samolot za pomocą klawiatury lub pada.

Zakręć się

roll

Wpisz “z or r twice” albo “do a barrel roll” i zobacz co się stanie.

Pogoda

pogoda

Zacznij dobrze dzień i zamiast zgadywać – sprawdź ile jest stopni na dworze. Gdy tego nie sprawdzę, zazwyczaj jest mi za zimno/za ciepło. Możesz wpisać dowolne miasto w Polsce i na świecie. Sprawdź czy w Nowej Zelandii pada deszcz, czy na Saharze leży śnieg lub czy w Kuala Lumpur jest mgła. Wystarczy, że przed nazwą miasta wpiszesz: pogoda.

Wzór na Batmana

batman

Moja matematyczka byłaby ze mnie dumna, gdyby wiedziała jak się bawię w Google tyle lat po skończeniu liceum. Wtedy raczej rwała sobie włosy z głowy. Tymczasem pokombinuj z matmą albo idź na łatwiznę i wpisz w Google: 2*sqrt(-abs(abs(x)-1)* abs(3-abs (x))/ ((abs(x)-1)*(3-abs(x))))* (1+abs( abs(x)-3)/ (abs(x)-3))*sqrt(1-(x/ 7)^2) +(5+0.97(abs(x-.5)+abs(x+.5))- 3*(abs(x-.75)+abs(x+.75))) (1+abs(1-abs(x))/(1-abs(x))), -3*sqrt(1-(x/7)^2)*sqrt(abs(abs(x)-4) /(abs(x)-4)), abs(x/2)-0.0913722(x^2)-3+ sqrt(1-(abs(abs(x)-2)-1)^2), (2.71052+(1.5-.5*abs(x))-1.35526*sqrt(4- (abs(x)-1)^2))*sqrt(abs(abs(x)-1)/(abs(x) -1))+0.9

Ile to

cm

funty

Ile mila ma kilometrów, ile kilometr ma centymetrów, ile funtów to kilogram czy ile kilogramów ma tona – wszystkie miary długości oraz przeliczniki wagi znajdziesz po wpisaniu między wartościami słowa “ile to”.

dolary

W podobny sposób sprawdzisz aktualne kursy walut. Bardzo przydatne w podróży!

Gdzie iść do kina?

kino

Wpisz nazwę filmu, a Google, znając Twoje położenie, sam sprawdzi godziny seansów w Twoim mieście. Możesz mu też pomóc, wskazując interesujące Cię miasto. Standardowo dostaniesz też krótką notatkę o fabule, reżyserii i obsadzie. Możesz też wpisać “kino <miasto>”, żeby sprawdzić jakie filmy wyświetlane są tego dnia w danym mieście.

Grawitacja

grawitacja

Google Grawitacja to wyszukiwarka, w której działa… grawitacja.

Coś krzywego

tilt

Wpisz “tilt” albo “askew“, żeby zobaczyć kolejny googlowy easter egg.

Wschody i zachody słońca

wschod

Wpisz “wschód słońca” lub “zachód słońca“, a dowiesz się kiedy w Twoim mieście zrobi się jasno lub ciemno. Dodaj miasto, a sprawdzisz kiedy słońce wstaje w Nowym Jorku czy w Tokio.

Zniszcz tę wyszukiwarkę

zerg

Albo uratuj ją przed atakującymi ją “O”. Wpisz “zerg rush“.

Przetłumacz

translate

Mówiłam Wam, że w Liceum uczyłam się francuskiego? Reyman pomagała mi zapamiętać słówka kojarząc je z dziwnymi rzeczami. I tak skojarzyła mi słówko culotte z wyobrażeniem rodzinny Cullenów (z filmu “Zmierzch”), którzy świecą mając majtki na głowach. Zapamiętałam. Kiepski film i francuskie słówko.

Tymczasem wpisując w Google “translate <słówko>” otrzymasz małą wersję tłumacza Google.

Odpowiedź na pytanie o życie, wszechświat i całą resztę

42

„Wielkie pytanie” zostało zadane przez wybitnie inteligentne istoty z innego wymiaru (znane ludziom jako Myszy) wysoce wyrafinowanemu komputerowi Deep Thought, skonstruowanemu wyłącznie na tę okazję. Po siedmiu i pół milionach lat skomplikowanych obliczeń Deep Thought udzielił odpowiedzi, dotyczącej życia, wszechświata i całej reszty.

Brzmiała ona „42”.

Autostopem przez Galaktykę, Douglas Adams

W sensie no, #GimbyNieZnajo.

Nazwij długi ciąg cyfr

liczba

Niestety, wiele opcji Google działa jedynie w anglojęzycznej wersji. Niektóre działają jedynie z hasłem po angielsku. Co nie zmienia faktu, że wpisując bardzo długi ciąg cyfr i dopisując “=english”, dowiesz się jak go wymówić.

Zagraj sobie

atari

Wpisz w Google Grafika hasło “atari breakout“. I zmarnuj trochę czasu.

Tagged in:

,