Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

A w tym tygodniu: komu Walter White nie dorósł do pięt, o emigracji i Polakach, za których się wstydzisz oraz o tym, jak wyczyścić pamięć.

Wydarzenie TYGODNIA

Good Looking Studio, Fot. Agencja Gazeta

Good Looking Studio, Fot. Agencja Gazeta

7. listopada czyli urodziny Maryśki! Maria Curie-Skłodowska urodziła się 148 lat temu. To Maria pokazała, że nie można dać się stereotypom i że rozum nie znajduje się w mosznie. Wiele kobiet w historii nauki zostało przemilczanych, ale Maria nie dała usunąć się z kart historii. Jaram się, bo Maria kopała tyłki. Więc ja oraz inne dziewczyny też mogą!

Maria is The One who knocks.

Wpis Tygodnia

Mój znajomy został brutalnie pobity, zalany krwią leżał pod Starym Browarem. Lekarze walczyli żeby uratować jego oko….

Posted by Maciej Mazurek on 7 listopada 2015

Maciej Mazurek, znany jako Zuch, opisał na Facebooku brutalne pobicie swojego znajomego w Poznaniu. Jego znajomy, George, pochodzi z Syrii, ale od lat mieszka i pracuje w Polsce. Przyjechał tu za godnym życiem, jak robi to wielu Polaków. Jest mi wstyd, po raz kolejny. Bo rasistowskie komentarze nie milkną, a klimat społeczno-polityczny tworzy jedynie przyzwolenie dla takich zachowań. Ludzie boją się “dziczy”, a sami zachowują się jak kryminaliści.

Ostatnio miałam do czynienia z Warszawiakami, zanurzając się w snobistyczną branżę nieruchomości. Przysięgam, słuchając, że jak dobrze, że jestem białą Polką, a nie jakąś dziką Arabką czy Ukrainką – było mi niedobrze. Oceniana poprzez pryzmat wieku, zarobków, orientacji i koloru włosów – czułam się podejrzaną na przesłuchaniu. Nie klientką, która szuka mieszkania. Nie chcę żyć w kraju, gdzie ktoś odmawia komuś prawa do mieszkania w mieście na podstawie tego, skąd pochodzi i jaki się urodził. Polsko, nie bądź obrzydliwa.

Syria i uchodźcy – poczytaj więcej.

Film Tygodnia

46-bath-in-sink

Eternal Sunshine of the Spotless Mind – przypadkiem ostatnio natrafiłam na ten film. W obsadzie znajdziesz Jima Carreya zaskakująco (prawie) poważnego, Kate Winslet w każdym kolorze włosów, a nawet Froda aka Elijah Wooda. Film w dużej mierze opiera się na (nie)sztampowej miłości, co może niektórych znudzić. Ale w tle jest technologia wymazująca z pamięci wspomnienia. Pomijając, że w filmie sposób wymazywania pamięci był przedstawiony bardzo partyzancko (ale w sumie klient i tak nie pamięta jakości obsługi), cała procedura i domniemana możliwość manipulowania pamięcią, daje do myślenia. Dla fascynatów i fascynatek mózgu (i nie tylko).

Fanpage TYGODNIA

whisky

Na Emigracji – fanpage, jak sama nazwa wskazuje, jest o Polakach na Emigracji. Zakochałam się. Z lekką obawą, czy przypadkiem niedługo sama na tej emigracji się nie znajdę.

Wzruszenie tygodnia

Rzadko się wzruszam, raczej takie zimne suczysko ze mnie. Nie płakałam na Królu Lwie, przez co uchodzę za potencjalną psychopatkę. Ale tym razem wzruszyłam się całkiem mocno.

Aleksandrów Łódzki – kocham tamtejszych urzędników. Adoptowali seniorów ze schroniska, mieszkają sobie w biurach. Czekam na inne miasta!

Heheszki tygodnia

Jimmy Kimmel i jego akcja, gdzie rodzice nagrywają swoje dzieci podczas oznajmiania im, że wszystkie ich cukierki z Halloween przepadły. Histeria przeplatana pojedynczymi przypadkami uroczych dzieci, które mówią “That’s ok!”. Słodkie! A resztę pewnie zabiła. W każdym razie, śmieszne! Zobacz też: 2014, 2013, 2012 i 2011!

Ciekawostka tygodnia

Kto grał w Still Life, to już wie jak działa. Kto nie grał, niech zagra!

MUZYKA TYGODNIA


Kurt dobry na wszystko.

PORZYG PLUSZU


A na koniec kicia, która tak bardzo chce, aby Wykopki się Wam spodobały!

MAŁO CI?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

PONADTO: