Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

Wydarzenie TYGODNIA

Czy coś się wydarzyło na świecie? Nie mam pojęcia. Dlaczego?

Bo jestem poniewierana na kursie front-endowym Coders Lab. Polecałam go Wam, gdy pytaliście o naukę programowania, a teraz sama sprawdzam jakość ich kształcenia. Po tygodniu wiem, że jest bardzo intensywnie, nocami śnią mi się pętle. Dokładną opinią podzielę się dopiero po ukończeniu kursu – trzymajcie za mnie kciuki!

Artykuł Tygodnia

Tematyka psychoterapii zawsze gdzieś w Internecie zatrzymuje mnie na chwilę. I cieszy. Że o potrzebie terapii, psychologach i psychiatrach mówi się coraz częściej. I coraz częściej rzeczowo. Bo łatwo podważyć dokonania drugiego człowieka z powodu problemów, z którymi się mierzył (a co nagminnie robią ludzie w Internecie pod moim tekstem “Czy warto studiować prawo?“, gdzie przyznałam się do zażywania na studiach leków psychotropowych).

Twitter tygodnia


Seksizm w rekrutacji, szczególnie w IT, to chleb powszedni. Czarodziej front-endu może zapuszczać brodę, może ta go obroni przed front-endowymi wiedźmami <3 Nika Zawila to berlińska programistka, a tą grafiką skradła mi serce.

Strona tygodnia

Strona Robby Leonardi

Powtarzam wszystkim, że często to, jak wygląda Twoje CV, jest ważniejsze od tego, co jest w środku. Cóż, Robby Leonardi ma świetne kwalifikacje, ale strona, która je przedstawia, zwala z  nóg.

Dlaczego? Bo klikając gdziekolwiek na stronie prawym przyciskiem, nie znajdziesz opcji “Zapisz grafikę jako…”.

Dlaczego? Bo tam nie ma grafiki! Wszystkie kształty zostały stworzone w CSS, wszystkie piranie, głowa Robbiego czy Statua Wolności są stworzone z linijek kodu.

Z minusów – Reyman zażyczyła sobie teraz, że mam stworzyć w CSS latającą wiedźmę.

Narzędzie Tygodnia

Logo JSFiddle

Moim odkryciem z kursu jest JSFiddle. To strona, na której możesz testować kawałki swojego kodu HTML, CSS czy JavaScript. Bez osobnego frameworka, bez uporządkowanej struktury dokumentu html, bez zagnieżdżania <script> oraz <style>. Po prostu wrzucasz, odpalasz RUN i widzisz jak działa. Możesz go zapisać, żeby się nim pochwalić albo wygenerować link i podesłać kod znajomym, żeby podpowiedzieli Ci jak zrobić coś lepiej. Polecam!

Prawda tygodnia

To jest TAK prawdziwe. Za każdym razem, gdy czytam wiadomość na Facebooku, maila czy smsa, gdzie ktoś poszalał z kropkami, mam ochotę zadzwonić na policję i poinformować o próbie samobójczej.

Instagram TYGODNIA

Instachaz on Instagram

Instachaz

Instachaz publikuje brutalnie prawdziwe rysunki o dorosłości. Obserwuję.

Ciekawostka tygodnia

Jeżeli w dzieciństwie mieliście okazję grać choć na jednej z konsol Nintendo, to prezentuję Wam jedną z ich pierwszych gier. Karciana gra Hanafudo z Japonii. W roku 1889 Nintendo produkowało właśnie takie gry. Dopiero długo, długo później nastały czasy gameboyów oraz ratowania księżniczek przez hydraulików.

Nintendo gra karciana Hanafuda z XIX wieku.

MUZYKA TYGODNIA

Przypomniałam sobie ostatnio, że w Liceum całkiem nieźle szprechałam po francusku. W sumie głównie po to, by zrozumieć o czym śpiewa Yelle.

PORZYG PLUSZU

Będę Koderę, schudnę i zostanę jednorożcem. Zobaczycie!

MAŁO CI?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

PONADTO: