Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

Wydarzenie TYGODNIA

Kamila Sidor, Amanda Waliszewska i Dorota Cymkiewicz w studiu Polskiego Radia 24

Kamila Sidor, ja i Dorota Cymkiewicz

Zaciągnięto Nas do radia! Wraz organizatorką Code Carrots – Dorotą Cymkiewicz i SEO Geek Girls Carrots – Kamilą Sidor, Hakierka opowiadała o tym, dlaczego warto zmienić coś w życiu i np. nauczyć się programować. Jak chcesz posłuchać, to wejdź na audycję Kobiety sukcesu, kobiety biznesu. Będę wdzięczna za krytyczny feedback, bo przemowy radiowe to wciąż dla mnie nowość.

Wystawa Tygodnia

Geek Girls Carrots na Niewidzialnej Wystawie układają puzzle z zasłoniętymi oczami.

Geek Girls Carrots, zdjęcie: Anna Trybuszewska

Jeżeli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Warszawie – musisz iść na Invisible Exhibition! Wystawa, na której nic nie widzisz, ale używasz wszystkich innych zmysłów. W zupełnej ciemności dowiadujesz się o codzienności osób niewidomych lub niedowidzących. Jak usmażyć naleśniki, jak przejść przez ulicę oraz jak nie zgubić się w lesie? Oraz czy do niewidomego można powiedzieć “do zobaczenia”?

Wystawa była częścią zjazdu organizatorek Geek Girls Carrots, więc nie zabrakło pytań o nowe technologie wśród osób z dysfunkcjami. Dlaczego tak ważne jest to, aby uzupełniać znacznik “alt” w zdjęciach albo co sprawia brak dodania tagu do przycisku? Jaki jest najlepszy telefon dla osób niewidomych (i dlaczego właśnie Iphone)? O tym wszystkim już niedługo przygotuję materiał, więc stay tuned!

Chciejstwo tygodnia


W weekend zrobiono mi ogromną krzywdę. Pokazano mi OneWheel. Połączenie deskorolki, deskolotki i największego lansu na dzielni ever! Zasilana silniczkiem JednoKołoRolka, która na jednym ładowaniu (które trwa 20 minut) przejedzie 10km. Byłam po drinku i na koturnach, ale po wejściu na nią już nigdy nie chciałam z niej zejść! Według obecnego kursu dolara – jedyne (niecałe) 6 tysięcy złotych.

Przyjmuję czeki, srebra rodowe i złoto babci.

Ciekawostka tygodnia


Ze zgodą na seks jest tak, jak ze wspólnym piciem herbaty. Już bardziej obrazowo wytłumaczyć nie można.

MUZYKA TYGODNIA


U-WIEL-BIAM! I jak udało mi się rozwiązać na DevSKillerze egzamin z JavaScriptu 20 minut przed czasem, to wyłam “mam ten koooood” na pół stolicy.

PORZYG PLUSZU


Arystokraci łap swych nie brudzą.

MAŁO CI?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

PONADTO:

Przede mną jeszcze dwa tygodnie ostrego kodowania – sprawia mi to bardzo dużo satysfakcji, ale marzy mi się sen dłuższy od 4 godzin i prawdziwy weekend, kiedy to napiszę dla Was nowe teksty!

Tagged in:

, ,