Masz jeden, drugi i trzeci fanpage. Tu garstkę fanów, tam garstkę. Nie chcesz się powtarzać? Więc łączysz! Ale jak połączyć strony na Facebooku?!

O ile są to strony powiązane tematycznie, nie ma w tym nic trudnego. Podobnie jak w zmienianiu nazwy fanpage’a. Ale przypomnijmy teorię.

Strony na Facebooku możesz połączyć, o ile możesz udowodnić ich powiązanie. Możemy połączyć takie strony, jak Sklep z oponamiSklep z oponami w Łodzi i Sklep z oponami w Skierniewicach tak, aby wszystkie nazywały się po prostu Sklep z oponami. Nieco trudniej będzie, gdy np. miałabym fanpage Amanda Waliszewska oraz Hakierka. Facebook może pewnie w pierwszej chwili odrzucić taką prośbę, ale gdy dobrze się odwołamy, prawdopodobnie spełni nasze życzenie.

Dlaczego łączyć strony?

Przede wszystkim dla Twojej wygody i dla “czystości” rozprowadzanych informacji. Jeżeli masz jeden biznes rozrzucony na kilka stron facebookowych, to masz małe grupy fanów rozrzucone w kilku miejscach. Nie ma sensu powtarzać dla nich tych samych treści, wydawać w kilku miejscach pieniędzy na reklamę. Poza tym, zawsze jeden duży fanpage wygląda lepiej, niż kilka małych.

Czy każdy może połączyć strony na Facebooku?

Nie. Podobnie, jak w przypadku poradnika dotyczącego zmiany nazwy fanpage’a, tak i tutaj, musisz mieć dostęp do Facebooka biznesowego. Uzyskanie tego dostępu nie jest trudne, ale wiąże się z kosztami. Musisz Facebookowi zapłacić za reklamę. Doładuj swoje konto na 10-15 złotych i promuj swój fanpage czy napisany post. Po kilku dniach będziesz mieć dostęp do zakładki Contact Us pod następującym linkiem: https://www.facebook.com/business/contact-us/

Istotna informacja: aby połączyć stronę, musisz mieć status administratora strony.

Konsekwencje

Łączysz przede wszystkim fanów. Wszystkie treści i zdjęcia ze stron, które są dołączane, przepadają. Pamiętaj o tym i przenieś te pliki do chmury lub na swój komputer. Na stronie, do której dołączasz inne, nie zostaną dodane żadne treści. Poza liczbą fanów, nic się na niej nie zmieni.

Krok I

Jak połączyć strony na Facebooku?

Najpierw musisz zaznaczyć, czego dotyczy Twój problem. Zaznacz:

My page/Moja strona

Poniżej rozwiną Ci się opcję, gdzie zaznaczysz:

Merging my Pages/Połączenie moich stron

Krok II

Następnie musisz wysłać wniosek o połączenie stron. Zaznaczasz:

Checked box symbol I have read and understand the above information.

Pojawia się rozwijana lista, z której wybierasz stronę, do której chcesz przyłączyć pozostałe i która ostatecznie ma pozostać.

Zaznaczasz następnie:

Checked box symbol I acknowledge that the Pages I’m requesting to merge may be significantly different and may require a 7-day waiting period to notify the people who like the Page to be merged. I would still like to proceed with this request.

Jak połączyć strony na Facebooku?

Krok III

Następnie możesz wybrać pięć stron, które przyłączą się do strony wybranej w kroku drugim. Pokazuję to na przykładzie stron aplikacji mobilnej Czynne24h, którą miałam okazję łączyć. Docelowo pozostawiona strona nazywa się Czynne24h, pozostałe wersje dedykowane miastom są do niej przyłączane. Gdy zaznaczymy wszystkie strony, wciskamy przycisk Send.

Jak połączyć strony na Facebooku?

Krok IV

Jak połączyć strony na Facebooku?

Strona przeniesie nas do Ustawień fanpage’a do zakłądki Page Support, gdzie możesz śledzić postęp w rozpatrywaniu Twojej prośby.

Co zrobić, gdy odrzucą Twoje zapytanie?

Przede wszystkim, nie martw się tym. Facebook ma tendencję do odrzucania większości rzeczy z automatu. Jednak jest łaskawy dla cierpliwych i upierdliwych. Musisz wrócić znowu do strony Contact Us, zaznaczyć ponownie, że chodzi o Twoją stronę, ale tym razem wskazać też, że żadne z opcji nie wyczerpują Twojego zapytania:

None of the above

A następnie uzupełnić formularz i napisać uzasadnienie. Możesz załączyć screeny, opisać dlaczego są to powiązane ze sobą strony i dlaczego chcesz je zmienić. Bardzo zalecam dodanie numeru telefonu. Dzięki temu skontaktuje się z Tobą telefonicznie konsultant Facebooka (bez obaw, będzie mówił z Tobą po Polsku). Obsługa Facebooka jest bardzo pomocna i po wyjaśnieniu problemu, samodzielnie zgłoszą ponowną prośbę o połączenie stron.

Jeżeli nie dodasz numeru telefonu, będziecie kontaktować się mailowo. Jednak z moich doświadczeń wynika, że telefon łagodzi obyczaje i łączenie trwa o wiele szybciej.

Jak połączyć strony na Facebooku?

Kiedy strony się połączą?

Proces zazwyczaj trwa około dwóch tygodni i może się przedłużać w związku z odrzucaniem Twoich wniosków. Uzbrój się w cierpliwość, a na pewno się uda.

I co? Już wiesz jak połączyć strony na Facebooku? Daj mi koniecznie znać, jak Ci poszło!

Tagged in:

, ,