FAQ

Odpowiedzi na najbardziej dręczące tematy

1. Dlaczego zwracam się zawsze do dziewczyn w tekstach?

Bo w języku polskim nie występuje dobra forma, która pozwalałaby mi się zwracać do kogoś bezpośrednio i nie wskazywała płci. Forma męska drażni mnie popularnością w tekstach, a pisanie w nawiasie każdej możliwej formy sprawia, że tekst wygląda brzydko, a ja jestem estetką. Więc skoro prawie zawsze czytam teksty z rozpędu kierowane do mężczyzn, to ja je z rozpędu piszę niby do dziewczyn. Ale to nie znaczy, że nie zwracam się do każdej innej płci.

2. Czy to co piszesz, to prawda?

Jestem niespełnioną pisarką plus, wbrew pozorom, szanuję swoją prywatność. Więc siłą rzeczy, wiele rzeczy ubarwiam, wymyślam, a już na pewno staram się zmieniać postaciom imiona, wygląd czy cechy charakteru, bo często moje przemyślenia często wychodzą z bardzo prywatnych i intymnych rozmów, a ja szanuję moich znajomych i, jeżeli specjalnie o to nie poproszą, to ukrywam ich tożsamość. Nawet, jeżeli nie znają języka polskiego. Ponadto nierzadko jedna osoba w tekstach może wypowiedzieć słowa, które są kombinacją wielu osób, które poznałam w moim życiu. Najbardziej zależy mi na tym, aby tekst był dobry i miał odpowiedni przekaz. Nie piszę reportaży.

3. Dlaczego tyle przeklinasz?

Bo lubię krwistość polskiego języka, a na codzień posługuję się jedynie językiem angielskim, który mi tej krwistości nie daje.