Znasz też dzień, wszystko idzie źle.

W pracy dostałaś opierdol, przepłaciłaś w sklepie, dostałaś nadpłatę za prąd, wpadłaś w panikę, że jesteś gruba i brzydka. Jesteś głodna, w lodówce nic nie ma, a Ty jesteś zbyt nieszczęśliwa aby iść na zakupy. Zbyt rozmazana, aby otworzyć drzwi kurierowi, który właśnie dowiózł skurwiałego chińczyka. Żarówka padła w łazience, sikasz świecąc sobie w krocze telefonem, który wpada do muszli. Skończył się papier toaletowy i koci żwirek. Podcierasz się płatkami kosmetycznymi i idziesz zawinąć się w koc, w burrito rozpaczy.

Mieszkając w Warszawie na 10 piętrze, musiałam nauczyć się powstrzymać od chęci skoku. Choć mieszkając na parterze można próbować utopić się w łyżce wody. W taki dzień jak ten, pewnie by się udało.

Co pomaga?

Kot

Papi by trzyoka.tumblr.com

Papi by trzyoka.tumblr.com

Śmiejcie się, ale te liniejące worki pogardy świetnie wyczuwają stan samobójczy. Połóż na sobie koc, a najlepiej wysmaruj się pastą z tuńczyka i patrz, jak sierść pokrywa Twoją twarz i tchwawicę. Po kilku mruknięciach wiesz, że nie możesz umrzeć, musisz nakarmić tego przesłodkiego pomiota Szatana.

Lesley Gore


Słucham “It’s My Party” w każde urodziny odkąd obejrzałam w dzieciństwie Problem Child (Kochany Urwis). Urodziny, bo zazwyczaj dni, podczas których wszyscy mają od Was wzmożone wymagania dotyczące radości, są dla mnie trudne. Tak więc śpiewajcie i płaczcie, bo to Wasza impreza smutku i możecie płakać, jeżeli tylko chcecie.

Lena Dunham

LONELY LINGERIE/ZARA MIRKIN

LONELY LINGERIE/ZARA MIRKIN

Serial Girls zawsze poprawia mi nastrój, bo przerysowuje najgorsze scenariusze, jakie się kryją w mojej głowie na mój temat. Zazwyczaj nie wpadam w gorsze przypały niż Hannah, więc to już jakieś pocieszenie. A to, jak zgrabnie ma ona je w dupie, dupę lub cycki przy tym pokazując, napawa optymizmem.

Playstation

The Last Of Us

The Last Of Us

Gry opierają się zazwyczaj na problemie. Zazwyczaj dużo chujowszym, niż Twoje. Nie umniejszam swoim, ani Twoim problemom, no ale w takim Uncharted jesteś debilem, który chodzi bez zabezpieczeń po skałach nad przepaściami. W The Last Of Us jest apokalipsa zombie, masz 14 lat, Ty jesteś lesbijką a większość Twoich rówieśniczek nie żyje, tymczasem dorośli wymyślili sobie, że jesteś szczepionką na zombie. Z kolei w Wiedźminie wszyscy mają Cię za pojebanego odmieńca. To w sumie tak, jak i u mnie.

Telefon

telefon
Póki masz zadzwonić do kogokolwiek, kto powie Ci “nie martw się, będzie dobrze”, jest dobrze. Mimo, że ten wyświechtany frazes nie pomaga, to nie wymagajmy od Twojej matki, babci, siostry, przyjaciółki, chłopaka czy dziewczyny, żeby byli psychoterapeutami. Dziś niech mentalnie pogłaszczą Cię po głowie, a jutro umów się na terapię. Nawet jak twierdzisz, że nie masz problemów, terapeuta pomaga. Bardzo.

Sen

sleep
Idź spać. Wcześniej możesz się wypłakać, wyryczeć i zasmarkać poduszkę (chyba, że jednak wynajdziesz gdzieś tę rolkę papieru toaletowego). Zmęcz się i idź spać.

Tagged in:

,