Przed Tobą mansplaining, stworzony przez mężczyznę, dla mężczyzn, tłumaczący dlaczego kobiety* są wkurwione.

Dotychczas trudno było kłócić się z mężczyznami:

Ja to bym nie prostestował jakby mnie kobieta po tyłku klepnęła, hłe, hłe hłe

I rozmawiaj tu z takim. O ile w ogóle da Ci dojść do głosu. Więc, jak to zwykle bywa, potrzebujemy innego mężczyzny, aby mógł wytłumaczyć innym mężczyznom to, jak się czują kobiety*. bo przecież kto słucha opinii z pierwszej ręki?

*oraz osoby niebinarne czy posiadające macicę

Postanowiłam przetłumaczyć wpisy Juliusa, ponieważ boję się, że niektórzy będą w stanie zrozumieć tę metaforę, a mogą nie dotrzeć do twittów albo ich nie zrozumieć. Oryginał: twitter.com/JuliusGoat

______

No siema!

Wyobraź sobie, że pewnego dnia zostałeś kopnięty w krocze, bardzo mocno, z premedytacją.

Zgiąłeś się z bólu, prawie straciłeś przytomność. Prawie zwymiotowałeś.

Wtedy zostałeś kopnięty znowu. I znowu.

Wyobraź się, że stało się to, gdy miałeś 12 lat. Wyobraź sobie, że była 38-letnia kobieta. Wyobraź sobie, że była to koleżanka Twojej matki, z którą prowadziły razem biznes. Wyobraź sobie, że powiedziałeś o tym, co się stało, Twoim rodzicom. Wyobraź sobie, że oni nigdy więcej nie wrócili do tego tematu.

Nauczyłeś się, żeby siedzieć cicho.

Nauczyłeś się strachu.

NO MORE Excuses: The Male Survivors Series

Wyobraź sobie, że później Twój ojciec wytłumaczył Ci, że kobiety po prostu chcą kopać mężczyzn w krocze i jako chłopiec, musisz po prostu być ostrożny. Wyobraź sobie, że on bardzo szczegółowo doradzał Ci, jak tego uniknąć. Wyobraź sobie, że zacząłeś spędzać swoje życie na planowaniu, jak uniknąć bycia kopniętym w jądra.

Wyobraź sobie, że teraz zdajesz sobie sprawę, że kobiety, w tym znacznie strasznie starsze kobiety, nawet mocno podstarzałe, zawsze będą patrzeć na Twoje krocze. Kobiety na ulicy bedą Cię śledzić. Będą Ci mówić, jak fajnie wypakowane masz spodnie. Że wyglądałbyś lepiej, gdybyś nieco bardziej pokazał swoje jądra.

Wyobraź sobie, że zacząłeś nosić ubrania, które ukrywają je. Kupiłeś niewygodny ochraniacz.

Wszystkie bilbordy i reklamy w magazynach często ukazywały męskie krocza, niekoniecznie ich głowy. Często w tym zestawieniu komponowano kobiece stopy.

Wyobraź sobie, że większość Twoich kolegów powiedziało Ci, że byli kopani w jaja. Wyobraź sobie, że żaden z nikt nigdy nie powiedział o tym nikomu więcej.

Wyobraź sobie, że wszystkie starsze dziewczyny w szkole robiłyby sobie żarty z kopania Ciebie w krocze. Wyobraź sobie śmiech. Te żarty są bardzo zabawne.

Tylko żarty.

NO MORE Excuses: The Male Survivors Series

Wyobraź sobie, że poszedłeś do kościoła i usłyszałeś, że Bóg stworzył dziewczynki tak, że one po prostu chcą Twojego ciała, więc powinieneś chronić swoje jądra za wszelką cenę. Wyobraź sobie, że ksiądz powiedział, że to Ty, jako dorastający chłopiec, jest odpowiedzialny za nie doprowadzenie do tego, żeby inne dziewczynki myślały o kopnięciu Cię w krocze.

Wyobraź sobie, że poznałeś dziewczynę, kochacie siebie nawzajem. Jednej nocy, kiedy Ty się wygłupiałeś, ona kopnęła Cię z całej siły w jądra. Wyobraź sobie, że ona powiedziała Ci na swoją obronę, że przecież to było oczywiste, że Ty chcesz być kopnięty w jaja. Wyśmiała Cię, że jesteś zbyt wrażliwy.

Wyobraź sobie, że poszedłeś z tym na policję, a tam zostałeś zapytany o to, w co byłeś ubrany przed tym, kiedy ona Cię kopnęła. Zostałeś zapytany, czy może piłeś wcześniej alkohol. Co robiłeś wcześniej? Byłeś nagi? Całowaliście się.

Tak, to wszystko miało miejsce.

Wyszedłeś.

Wyobraź sobie, że istnieje prawo, które mówi, że jeżeli żona kopnie swojego męża w krocze, to nie jest przestępstwo.

Wyobraź sobie, że słyszy się o mężczyznach, którym pękły jądra i oni sami musieli zapłacić za wykonanie na nich obdukcji. Wyobraź sobie, że statystycznie tylko 1% zgłoszonych ataków kopnięć dochodzi do momentu skazania oprawczyni.

Wyobraź sobie, że jedna dziewczyna została przyłapana na wielokrotnym kopaniu chłopca w jądra, kiedy ten był pijany i nieprzytomny. Wyobraź sobie, ze sędzina odstąpiła od wymierzenia wyroku, ponieważ martwiła się, że zniszczy to karierę tej dziewczyny. Była świetną pływaczką ze stypendium.

Wyobraź sobie, że to ma miejsce cały czas.

Wyobraź sobie, że jednego dnia wszyscy mężczyźni zaczęli rozmawiać o tym, że prawie każdy z nich, w którymś momencie ich życia, został kopnięty w jądra.

An anti-abuse campaign poster from the Dubai Foundation for Women and Children

Wyobraź sobie, że głównym zmartwieniem kobiet jest wówczas to, jak fałszywe oskarżenia mogą wpłynąć na ich reputację oraz jak zrujnuje to ich relacje seksualne.

Wyobraź sobie, że kobieta startuje na stanowisko prezydentki. Wyobraź sobie, że wypłynęło nagranie, gdzie ona przechwala się o tym, jak regularnie kopie mężczyzn w jaja jeszcze zanim się im przedstawi. Wyobraź sobie, że nie wpłynęło to w ogóle na jej poparcie w wyobrach.

Wyobraź sobie, że ona twierdzi, iż oskarżający ją mężczyźni, kłamią. Wyobraź sobie, że powiedziała, że oni są zbyt brzydcy, aby ich kopnąć.

Wyobraź sobie, że jeszcze nigdy mężczyzna nie był prezydentką. Wyobraź sobie, że ta kobieta startuje przeciwko pierwszemu męskiemu kandydatowi z jednej z głównych partii politycznych. Wyobraź sobie, że on ma doświadczenie, ona zaś nie posiada żadnego. Wyobraź sobie, że ona i tak wygrywa wybory.

NO MORE Excuses: The Male Survivors Series

Wyobraź sobie, że teraz ona popiera w wyobrach do Senatu kandydatkę znaną z tego, że kopie młodych chłopców w jądra. Wyobraź sobie, że ta prezydentka nominowała nową sędzinę, która była oskarżona o kopanie chłopców w krocze. Wyobraź sobie, że oskarżyciel musiał się później chować z powodu pogróżek i gróźb śmierci.

Wyobraź sobie, że mężczyzna, który był kopany, zeznał pod przysięgą. Wyobraź sobie, że sędzina odpowiada na to tyradą o tym, że jest on mściwy. Wyobraź sobie, że on został wyśmiany za brak dowodów. Wyobraź sobie, że nikt nie szukał żadnych dowodów. Wyobraź sobie, że oskarżonej sędzinie pozwolono wydać oświadczenie, gdzie może się ze wszystkiego wytłumaczyć.

Wyobraź sobie, że prezydentka wyśmiała oskarżyciela publicznie, a tłum zebrany śmiał się i klaskał. Wyobraź sobie, że sędzinę uniewinniono. Wyobraź sobie, że decydujący głos w tej sprawie miał inny mężczyzna. Możesz sobie to w ogóle wyobrazić?

Teraz wyobraź sobie, że poprzez bycie kopniętym w jądra, Twoje ciało może wytworzyć genetyczną replikę osoby, która Cię kopnęła. I wyobraź sobie, że jedna z posłanek doprowadziła do tego, żeby każdy mężczyzna musiał zatrzymać tę replikę. Wyobraź sobie, że to był powód, dla którego ludzie na nią głosowali.

Nie mogę wyobrazić sobie dzisiejszej wściekłości kobiet, ale to ćwiczenie, mimo, iż abstrakcyjne, pomogło mi zrozumieć to bardziej, w porównaniu do tego, co myślałem o tym wcześniej.

Chłopaki, bądźcie mili dla kobiet. Dzisiaj i każdego dnia. 

Widzisz kogoś, które zachowuje się wobec kobiet agresywnie czy brutalnie? Kopnij go w jaja.

Julius Ghost

______

Chciałabym na koniec jeszcze przetłumaczyć komentarz pod tym tekstem autorstwa Meidary, który dokładnie podsumowuje te “radykalne” postulaty akcji takich jak #meToo i wielu innych:

Wyobraź sobie, że po tym wszystkim, po doświadczeniu tego całego bólu, strachu, traumy, manipulacji i psychicznej przemocy, wyobraź sobie, że ci mężczyźni nie chcieli się wcale na kobietach zemścić.

Oni po prostu chcieli, aby kobiety przestały je bezkarnie kopać w jaja.

Drogi mężczyzno, czy rozumiesz teraz nieco bardziej, czemu jesteśmy wkurwione? Prawdopodobnie któryś z Was nic z tego nie zrozumiał, o czym poinformuje mnie w komentarzach. Ale głęboko wierzę, że, co poniektórzy, zrozumieją. W końcu napisał to INNY MĘŻCZYZNA, więc to musi być prawda.

Powyższy tekst to moja luźna transkrypcja twittów, które opublikował Julius Ghost. Spisana na przerwie na kawę, więc jeżeli widzisz błędy – śmiało pisz w komentarzach.