29
Udostępnień
Pinterest Google+

Dobra, całego życia nie naprawiły, ale znacząco mi je usprawniają.

Skoro masz już nowy kalendarz (ja nie mam, pewnie dorobię się swojego w lutym, bo, jak co roku, nie podoba mi się żodyn) czy tam dziennik, to pewnie dumnie postanawiasz od pierwszego zacząć biegać, uczyć się języka godzinę dziennie, zrobić post Dąbrowskiej czy tam chociaż regularnie badać sobie cycki i prostatę.

Brzmi to dumnie, winszuję. Ja też zwykłam ambitnie zakładać, że schudnę i zarobię w końcu milion. Dupa rośnie, cycki maleją, miliona wciąż nie ma. Ale ja jestem spokojniejsza w tym roku. Być może to zasługa antydepresantów, a być może poniższych postanowień, które wdrożyłam kiedyś tam w życie. Przypadkowo i na pewno nie były to postanowienia noworoczne „od pierwszego, jak tylko wytrzeźwieję”. Wpadłam na nie przypadkiem, zazwyczaj powiedział mi to ktoś mądry, kto szanował mnie bardziej niż ja sama.

To teraz ja Ci powiem, jak uczę się szanować siebie. Banalne pierdy, rodem z psychoporadnika kołczingu, ale nie zrobią z Ciebie zwycięzcy. Sorry. Ale mogą umilić Ci dzień.

Uśmiechaj się do siebie

post1

Ludzki mózg jest głupi i kiedy dajesz na ryj ten grymas rozpusty, a najlepiej dodasz do tego w myślach (lub na głos) wyznania miłości (do czegokolwiek, choćby do kakao) to endorfiny czy jakieś tam inne chemiczne reakcje uderzą Ci do głowy. I będzie Ci lepiej.
Ja na przykład wyznaję miłość Cersei z Gry o Tron, ilekroć ktoś mnie wkurwi. Gdy powiem w myślach: Och, Cersei, jak ja Cię kocham, to zaraz złość na resztę świata i morderców delfinów jakoś mi przechodzi.

Mów obcym ludziom komplementy

post2

Ostatnio w sklepie obraziła mnie sprzedawczyni. Polka. Goda ta do mnie po szwedzku, żebym mówiła po polsku. A ja jej, że parle keine svenska. Wyzwała mnie pod nosem od słowiańskiej nierządnicy i poszła. Byłam zła, smutna i w ogóle rozkapryszona, że ktoś tak paskudnie zjebał mi dzień. Los chciał jednak, abym naburmuszona wymieniła hajs w kantorze, gdzie urocza blondynka z dodającymi uroku dużymi zębami i piegami na nosie powiedziała, że kocha szminkę, którą rozsmarowałam sobie na ustach.
Taka pierdoła, a do domu wracałam jak na obłoczku wypierdzianym przez dorodnego jednorożca.
Mówcie komplementy, nigdy nie wiecie komu naprawicie zły dzień.

Nie martw się tyle

post3

Jeżeli nie masz na coś wpływu, to słajpnij ten problem niczym kolejną osobę na Tinderze.
Nie myśl, nie zastanawiaj się, nie wyobrażaj sobie dzieci z tym problemem. Jeżeli nie możesz go naprawić w trzy sekundy, rusz dalej i zajmij się prawdziwymi problemami. Jak np. zdobycie platyny w PS4.

Zaplanuj wakacje

post4

Bo zasługujesz, choćby na couchsurfing w Bydgoszczy – zrób to.

Przestań ciągle przepraszać

post7

Chyba, że masz na sumieniu coś mega chujowego. Wtedy nagle zapominasz, jak to ulubione słowo brzmiało, co?
Koniec z „przepraszam” to moje postanowienie życiowe, bo sama zwykłam przepraszać, za to, że oddycham, żyję i miałam orgazm. Przestańmy razem, bo to strasznie głupie i zmniejsza Twój poziom pewności siebie do zera. A dobrze wiesz, że już w okolicach zera był i łatwo możesz być na minusie.

Powiedz czasem „nie”

post8

Nie przepraszaj, że nie możesz, po prostu czasami powiedz ludziom prawdę i każ im spierdalać. Możesz też powiedzieć to nieco milej, ale kumasz teorię, prawda?

Spróbuj się nie porównywać

Afrodyta/Amy Schummer by Annie Leibovitz
Afrodyta/Amy Schummer by Annie Leibovitz
Wiem, to trudne. Ta ma sześciopak, ten nagrodę Kretyna Internetu roku 2020 a tamci założyli firmę w Malezji i codziennie udostępniają zdjęcie z małpą, która biega wśród ich iMaców po domku na drzewie w sercu dżungli.
Spróbujmy razem udawać, że oni wszyscy nie istnieją, mają kiłę i wszy łonowe. A my mamy ciepłą kołdrę, psy lub koty, które kochają nas tak mocno, jakbyśmy byli co najmniej tak uczynni, jak Matka Teresa w oficjalnej propagandzie.

No i ostatnie:

Zrozum, że jesteś fajna

post5

No jesteś. Serio, serio.
Mówiłam, mało odkrywcze te postanowienia noworoczne. Co nie zmienia faktu, że absolutnie wykonalne i w 100% usprawniające życie.

Jesteś ciekaw/a zdania swoich znajomych? Udostępnij ten artykuł!

Poprzedni artykuł

5 nieistniejących dziewczyn, które zrobiły ze mnie lepszego człowieka

Następny artykuł

Znasz to uczucie, kiedy zakładasz spodnie i zaczynasz się nienawidzieć?

 • Iwona Nowacka

  <3

 • Świetne te postanowienia. Ja zdecydowanie muszę częściej mówić komplementy innym. 🙂

 • Nic dodać nic ująć! 🙂 Z tymi komplementami to się zainspiruję, resztę wdrażam już od dłuższego czasu.

 • Mara S. Andrzejak

  świetne! trafiłam tu przypadkiem, a już się czuję jak w domu 😀

  • :3 rozgość się, nie musisz ściągać butów.

 • Aleksandra Jacukowicz

  O matko, ale się uśmiałam! Wrócę po więcej, masz cudowny styl 😀

  • haha, dziękuję za komplement 😀 tekst działa ;]

 • Doskonałe postanowienia! Sama niektóre stosuję z powodzeniem, ale po tym artykule dodaję resztę 😀 Jestem tu pierwszy raz, ale z pewnością nie ostatni 😉

 • O tak, planowanie wakacji działa niezwykle pobudzająco. Ja na ten rok planuję 2 wyjazdy zagraniczne, a jakby się udało, to może i nawet trzeci 😉 Dwa z nich są co prawda dopiero w powijakach, ale myśl o planowaniu, szukaniu biletów itp. napawa mnie przeogromnym optymizmem i sprawia wiele radości 🙂 Polecam!

  • planowanie mnie tam stresuje, dlatego zazwyczaj wybieram coś totalnie spontanicznego;)

 • Bardzo fajne. Lubię czasem powiedzieć komplement obcym ludziom 🙂

 • Czekam na komplement od Ciebie.

  • Masz najlepszy pokerface na świecie. I zabiłabym za Twoją talię <3

 • Dawno się tak nie uśmiałam – ustawiłaś mi resztę dzisiejszego, nieciekawego dnia. Prawdy znane od zawsze, ale ubarwione Twoimi opisami, są zajebiste – ale to oczywiście wiesz 😉
  Pozdrawiam 🙂

  • A nie wiem właśnie, więc mów mi jeszcze <3

 • Mateusz

  Wpadłem tutaj przypadkiem, po drodze. I zostanę. Pewnie to wiesz, ale muszę powiedzieć, że jesteś fajna.

  PS. Wyjdziesz za mnie?

 • Najbardziej przydatne, ale też najtrudniejsze! Oby jak najwięcej z nas miało takie postanowienia.

 • asloska

  O pięknie. Skończyłam czytać ustęp (napisałam „ustęp”, hyhy) o przepraszaniu, kichnęłam i przeprosiłam. W pracy to jeszcze małe miki, ale w domu kichaniem często budzę kota i tego to mi naprawdę żal.

 • Magda

  czasem obrażanie się na cały świat jest prostsze niż uśmiechniecie się do drugiej osoby