Napisałabym, że wkurwiają, ale Facebook znowu mi da bana przy szerowaniu.

Nie wiem jak często zmieniasz pracę, ale ja – często. Darujmy sobie powody. Ale dzięki temu udało mi się uskutecznić listę rzeczy, które są mega wkurwiające w pierwszy dzień/tydzień/miesiąc pracy. Potem jest już z górki, po prostu źle, ale już wiesz z czym to się je. Ewentualnie zatrudnią kogoś nowego, więc Ty staniesz się starym wygą.

No to uwaga:

“To jest Amanda, Amanda będzie z nami pracować w…”

BAFCO, Agency – Tonic International

I tak sto pięćdziesiąt tysięcy razy. To jest X z działu marketingu. To jest Y, księgowość. A to jest dostawca i kurier, przywitaj się.

Nie zapomnij kupić na pierwszy tydzień czegoś do dezynfekcji rąk, bo jak nic się pochorujesz od tej wymiany bakterii.

Wspólne lunche

Advertising Agency: FoxP2, Cape Town, South Africa

Nie wiem, jak Ty, ale dla mnie przerwa na lunch to godzina, gdzie biuro jest wolne od ludzi, ja mogę w spokoju obejrzeć YouTube i bez paniki odpisać na wiadomość na Facebooku. Jedzenie zajmuje mi jakieś 10 minut, a ochota na nie przychodzi mi niespodziewanie, a nie jak w zegarku o 11:30. Ale nie, musisz, kurwa, łazić za swoim teamem jak stado krów. Wydawać ostatnie pieniądze na lunch, na który Cię nie stać, bo przecież nie wiedzą, jak długo byłaś na bezrobociu. Albo siedzieć z nimi w kuchni i odpowiadać na pytania: a skąd jesteś? a podoba Ci się tutaj? a nie wyglądasz jak Polka… 

Integracja

BAFCO, Agency – Tonic International

Ale żeby to tylko na lunche razem trzeba chodzić. Ale nie, musisz zapierdalać jeszcze na spotkania. Raz, że stand-up codziennie rano, potem poniedziałkowe planowanie tygodnia (Niech każdy powie jakie ma plany na ten tydzień! Amanda? – Będę bardzo, bardzo zajęta, ale chuj wie czym), piątkowe podsumowanie tygodnia (Co robiłaś, Amanda? -Oglądałam zdjęcia Waszych dzieci i psów, czego bardzo nie chciałam, odpowiadałam sto razy na te same pytania i od tygodnia wysyłam prośby do działu IT o dostępy), a może piwo po pracy? Dlaczego po 8 godzinach zamknięta z ludźmi, mam iść z tymi samymi ludźmi i zamknąć się gdzie indziej z alkoholem? Have a life!

Obsługiwanie nowego ekspresu do kawy

BAFCO, Agency – Tonic International

I drukarki. No kurwa, 3 lata programuję, a te pomioty szatana dalej mnie nie słuchają.

Gdzie jest toaleta?

Odnalezienie toalety, zrobienie w niej selfie i zamknięcie się w niej na amen podczas ataku paniki – najistotniejsza część pracy. Nie odkładaj tego na później.

Ostatnia osoba w biurze

BAFCO, Agency – Tonic International

Masz przyjść na 9? Bądź 8:45. Kończycie o 17? Wyjdziesz 17:30, 18:00 jeżeli wciąż ktoś jest w biurze. Ewentualnie czekasz, aż ktoś Ci powie “no już idź, Amanda”.

Co masz na obiad?

BAFCO, Agency – Tonic International

A, uczulona na laktozę jesteś? Nie? Ja to próbowałam być wegetarianką, ale po tygodniu było mi słabo i musiałam zjeść cheeseburgera.

No kurwa, urzekła mnie Twoja historia. Daj mnie zjeść.

Pole minowe

Advertising Agency: Publicis, Zurich, Switzerland

Na jak wiele możesz sobie pozwolić? Czy możesz przy nich przeklinać? Nerwowo się uśmiechasz, kiedy rozmowy schodzą na prywatne “a ja i mój chłopak…” i tylko czekasz aż zapytają Ciebie i wtedy w nerwowym chichocie albo się przyznasz, że jesteś lesbą, albo odpowiesz dyplomatycznie “me and my partner”. Co i tak zdradzi, że jesteś lesbą, bo jaki heteryk czy heteryczka używa słowa “partner”? Ktoś powiedział nieśmieszny żart – śmiać się, płakać, czy zmieszać z błotem? Czy oni mają dzieci czy psy? Jak odpowiedzieć na pytanie “Jak Ci minął weekend?”. Bo jeżeli oni spędzili go z teściami testując nowe wino, to jak Ty im masz powiedzieć, że nie wpuścili Cię do klubu, bo wstawiona zrobiłaś wykład bramkarzowi o seksizmie podszytym rasizmem, na co powiedział “You’re rude”. Oh, well.