Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny poniedziałeczek. Podsumowanie odmętów Internetu, w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

Wiem, że tęskniliście, ja również. Mam nadzieję, że powrót do tworzenia Wykopków pomoże mi ponownie regularnie pisać. Więc bawcie się dobrze!

Reklama tygodnia


Czy znasz swojego sąsiada? Ikea rozpoczęła w Polsce produkcję uwielbianych przeze mnie reklam, gdzie utożsamiamy się z marką nie przez ilość logotypów na centymetr kwadratowy, a za pomocą opowiadanych historii. Trzymam kciuki, bo w polskich warunkach wyszło całkiem ciekawie!

Zdjęcie tygodnia

bieg

Olimpiada ucichła, ale nie emocje. Z tego powodu chciałam Wam pokazać kultowe zdjęcie z 1967 roku, kiedy to kobiety nie mogły brać udział w maratonach. Mimo tego, Kathrine Switzer postanowiła ukończyć go jako pierwsza kobieta. Na zdjęciu organizatorzy próbują usunąć ją z toru.

Film tygodnia


Wojna w wersji makro. Niesamowity film, a to tylko plastikowe figurki.

Aplikacja tygodnia

speeq

Dwa tygodnie w Szwecji zmusiły mnie do codziennego porozumiewania się w języku angielskim. Z każdym dniem moja swoboda się zwiększała, ale zaczęłam zauważać, ze zamiast uczyć się nowych słów – próbuję je moim rozmówcom na około wytłumaczyć. Jest to oczywiście świetna metoda, ale postanowiłam przejrzeć ofertę aplikacji. Znalazłam Speeq, który jest mobilną wersją fiszek. Są cztery poziomy zaawansowania słów i trzy tryby nauki: zapamiętywanie, pisanie oraz słuchanie. Nauczyłam się już całkiem sporo nowych słów, które wychwytuję w artykułach czy w serialach, które oglądam z angielskimi napisami. Bardzo polecam!

Do ściągnięcia: Google Play oraz App Store

Artykuł tygodnia


A skoro już o nauce języków obcych mówimy, to trafiłam na artykuł o 9 najbardziej niewymawialnych słów w języku polskim przez obcokrajowców. Jeżeli chcecie strollować swoich znajomych, to wypróbujcie na nich m.in. żółć czy źdźbło.

Porzyg pluszu


Czym byłyby wykopki bez porzygu?

MAŁO CI?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

PONADTO:

Tagged in:

,