Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

Tym razem polecam Wam fajny blog, pokazuję serial o innych hakierach i hakierkach oraz daję Wam nieco swojej prywaty na końcu wykopków. Kawa – jest? Niezdrowe jedzenie – jest? Poniedziałkowa depresja – jest? No to czytaj!

Blog Tygodnia

javascript_okladka-e1443950885800-1140x649

JavaScript niekoniecznie dla dzieci? GeekTata recenzuje książkę Nicka Morgana, programisty Twittera, który przybliża dzieciom JavaScript. GeekTata obiecuje, że nie tylko dla dzieci – ja tych obietnic nie potrzebuję, bo mój JS jest na poziomie przedszkolnym (choć pewnie byłby przedszkolak, który by mnie zmiażdżył), więc pozycja dla dzieci nada się równie dobrze dla mnie.

SERIAL TYGODNIA

mrrobot

Mr Robot to bardzo dobrze oceniana nowość wśród seriali. Jak doczytałam, że Mr Robot to serial o hakerach, no to cóż innego Hakierka miała zrobić, jak nie obejrzeć? Dość ciekawa postać głównego bohatera, który, standardowo – jest nieco autystyczny i aspołeczny, uzależniony od leków i ma ogromne oczy. Oraz uroczą rybkę o imieniu Qwerty. Nie będę Wam opowiadać, wierzcie na słowo i oglądajcie!

Ciekawostka tygodnia


W końcu poczuję się jak szafiarka! Przedstawiam Ci technologiczne ubranie, które reaguje, kiedy ktoś na nie patrzy. Nie wiem, czy jest wstydliwe, czy też jest tak próżne, ale kamera rejestruje ruch oczu ludzi w okół. Gdy patrzysz – ubranko (no, narzutka jakaś, szalik czy tam taki owłosiony biustozakrywacz) zaczyna się prężyć. W sam raz na Halloween.

MUZYKA TYGODNIA


Na Blog Forum Gdańsk mogłam poczuć się zaszczycona, bo miałam możliwość obejrzeć prapremierę tego teledysku. Premiera oficjalna miała miejsce 1 października, a koncept teledysku zasługuje, aby dzielić się nim dalej. Cały czas rozmyślam, czy koncept wymagał śpiewania od tyłu?

Snapchat tygodnia

IMG_0118

#ChamskaKryptoReklama

No chwalę się powoli faktem, że używam Snapchata. Próbuję wymyślić jakiś twórczy pomysł na jego wykorzystanie, zamiast wstawiania jedynie nóg i obiadów. Także obserwujcie, może nie pójdzie to na marne. Obecnie możecie obserwować, jak nieudolnie pakuję walizki.

PORZYG PLUSZU

Dwa tygodnie temu urodził się Zachary. Tuliłabym i głaskała, bo ufam tylko stworzeniom, które urodziły się z nadmiarem pluszu. (Dlatego zimą nie golę nóg w ramach ocieplania wizerunku)

MAŁO CI?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

PONADTO:

Pewnie w tej chwili właśnie siedzę w Pendolino w drodze na lotnisko. Tak, udało mi się w końcu iść na urlop. Lepiej późno niż wcale. Wydawanie pieniędzy nie jest może zbyt mądrym pomysłem, kiedy zakłada się firmę oraz rzuca pracę, ale kto zabroni biednemu żyć bogato? W założeniu mam walczyć z FOMO i przestać pracować. W rezultacie pewnie będę pracować, ale w ładniejszych okolicznościach przyrody. Jednak mam nadzieję, że nieco się zresetuję i przygotuję dla Was dobre teksty, które umilą Wam poranną kawę (albo ją obrzydzą, ale chociaż będą się dobrze czytać). Będę mieć Wi-Fi, więc nie powinniście zauważyć, że mnie zabrakło. No, to tyle. Uczcie się w tych podstawówkach, gimnazjach i na studiach. Nie zabijcie szefa ani szefowej, bo pójdziecie siedzieć. I czytajcie Hakierkę, bo każde wyświetlenie i komentarz sprawiają, że w hakierkowym świecie biegają jednorożce.