Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu. Jestem okropna i w tym odcinku będę się pastwić. Dziś poniedziałek, 13 października. W Grecji pogoda średnia, jedynie 25 stopni i słonecznie.

Wydarzenie TYGODNIA

Jestem w Grecji, co powtarzam do znudzenia, ale przypomnienie tego ma swój cel. Otóż mój wyjazd ma na celu walkę z moim FOMO, dlatego też po prostu nie wiem, co się dzieje. FOMO ogólnie mocno walczy, przecież nawet teraz zarywam niedzielną noc, żebyście rano dostali porcję świeżych wykopków. Jedyne, co wiem, powiedział mi Facebook. Wiem, że wygraliśmy kilka godzin temu jakiś mecz lub dwa. To chyba dobrze?

Podróżniczy wpis tygodnia

Mam nadzieję, że choć trochę zachciało Wam się podróżować dzięki mojemu spamowaniu na Facebooku, Instagramie i Snapchacie (szukaj: hakierka). Ciężko mnie jednak (jeszcze) nazwać wielką podróżniczką. Dlatego jeżeli zastanawiasz się jaki kierunek obrać, zobacz 12 propozycji człowieka, który zwiedził UWAGA! 198 krajów.

Kobiety tygodnia

massimo Reportaż o Wrocławiankach, które pomagają uchodźcom. Niektórzy wyruszają na granicę goniąc za tematem na bloga lub do redakcji. Tymczasem cztery wrocławianki pojechały do Węgier, żeby zobaczyć, jak można pomóc. Bez bohaterskiego bełkotu, bez szukania taniej sensacji. Zebrały pieniądze od znajomych i pojechały pomóc przetrwać uchodźcom w oczekiwaniu na transport. Co jakiś czas poruszam temat uchodźców, bo jest dla mnie niezrozumiałe, jak wielu ludzi się odwraca od uciekających z wojennej zawieruchy. W wielu głowach uchodźcy urośli do rangi potwora spod łóżka, który kiedyś był tylko rzucającym cień kartonem. Tutaj przeczytasz też o tym, co mówią mi Grecy zapytani przeze mnie o uchodźców.

Grafik płakał tygodnia

grafik

18 przykładów potknięć graficznych. Czasem bardzo bolesnych.

Instagram tygodnia

Marion Toy – nie byłabym sobą, gdybym nie poleciła Wam greckiej, zdolnej artystki!

Ciekawostka tygodnia

Kiedy załoga samolotu chce Cię zabić? Cóż, dla mnie temat na czasie, bo za kilka dni czeka mnie lot powrotny. Odetchnęłam z ulgą, gdyż cały lot zazwyczaj zajmuje mi udawanie, że tak naprawdę jadę pociągiem, oglądanie seriali i przyklejanie Go Pro do okna. Jestem zbyt zestresowana na ruszenie się ze swojego siedzenia przez cały czas trwania lotu – idealna pasażerka! Przy okazji – uściskam i zaproszę na kawę każdą osobę, która sprzeda mi jakiś trick na to, aby podczas lądowania moje bębenki uszne nie chciały eksplodować.

SERIAL TYGODNIA

greys-anatomy Wróciło Grey’s Anatomy. Przysięgam, nie wiem jakim cudem oglądam dwunasty sezon tego serialu. Nie mam pojęcia jakim cudem są tam jeszcze żywi ludzie, bo przecież każdy już tam umierał. A jak nie umarł, to uczestniczył w tragedii wymagającej lat terapii. W dodatku nie cierpię głównej bohaterki, która jednak z wiekiem robi się mniej irytująca. Co nie zmienia faktu, że Chirurgów dobrze się ogląda. Nawet po 11 sezonach.

Wynalazek i startup tygodnia

Trotify pozwala rowerzystom wytworzyć dźwięk… końskich kopyt. Serio, było nawet przez chwilę w sprzedaży.

Muzyka tygodnia

No musiałam! Nie znam się na greckiej muzyce, ale w Atenach trafiłam na pewien dziwaczny rejs, gdzie przy obiedzie (wiecie, ile Grecy mają wegańskiego jedzenia?!) katowano nas Grek Zorbą. Cóż, po butelce wina musiałam się mocno powstrzymywać, żeby nie popłynąć w ten grecki melanż.

PORZYG PLUSZU

porzyg pluszu Cóż, jestem w Grecji, kotów tutaj dostatek. Dzięki czemu nawet nie tęsknię (aż tak) za Papi i Minerwą, które właśnie terroryzują moją rodziną. Kotów jednak nigdy dość, dlatego łapcie koty i ich pokrętną logikę.

MAŁO CI?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

PONADTO: