Wykopki Internetowe to seria dedykowana na depresyjny #Poniedziałeczek. Miniony tydzień podsumowany w sam raz na smutny dzień w korpo lub ciężki powrót do rzeczywistości z weekendu.

Miniony tydzień to dogorywanie po #LoveWins i rozpoczęcie sezonu ogórkowego. Ciekawe treści, ale brak fuckupów.

News tygodnia

Homofobia zabiła. I to nie pierwszy raz. Samobójstwo 14-letniego Dominika, którego zawiedli nauczyciele i społeczeństwo przyzwalające na to, aby ignorować homofobię. Ta jest tak samo zabójcza jak rasistowski Ku Klux Klan i antysemickie SS. Jest to porażka tej szkoły i rodziców dzieci, które potrafiły tak zaszczuć inne dziecko. Co więcej, te małe monstra, które doprowadziły do śmierci chłopca – szykanują go również po śmierci.

Takie jest żniwo osób, które krzyczą, że środowiska równościowe to hipokryci  bo nie tolerują nietolerancji. Ja nie domagam się tolerancji. Tolerować można laktozę. Domagam się kary dla osób winnych śmierci dziecka. I pogodzenia się z tym, że świeci słońce, rosną kwiaty i żyją osoby różne od Ciebie.

Fanpage tygodnia

buka

Prawdziwa Buka na FejsBuka.

Blog tygodnia

Urszula Phelep to moje ostatnie odkrycie. Po przypadkowym wejściu na jej bloga, wyszłam z niego po kilku godzinach – o 4 nad ranem. Niesamowicie kreatywne miejsce dla twórczyń, blogerek i przedsiębiorczych kobiet. Polecam również jej grupę dyskusyjną oraz newsletter!

Wpis tygodnia

Zwierzę ciekawsze od dinozaura, czyli Paweł Opydo z nowym layoutem wprowadził ciekawy tekst o wielorybach. Historia samotnego walenia smuci mnie już od tygodnia, ale to zdecydowanie jeden z ciekawszych tekstów  na jakie ostatnio trafiłam. Nie zauważysz, kiedy opowieść o wielorybach już się skończy.

Film tygodnia

YouTube potrafi być okrutny, a komentarze dotyczące kobiecego wyglądu od “jesteś paskudna, umrzyj” do “ruchałbym” są plagą. Ten film doskonale obrazuje całą tę sytuację. Zobacz koniecznie!

Startup tygodnia

150629135415_KancerSutra_Tatuaz_large

KancerSutra podejmuje temat życia seksualnego kobiet po mastektomii. Jest to część działań genialnej fundacji Rak’N’Roll, która nie boi się poruszyć ważnych tematów, które dotychczas funkcjonowały jako tabu w naszym społeczeństwie. Łammy je więc i głośno mówmy, że kobiety w krótkich włosach i bez piersi są atrakcyjne, fajne i mogą czerpać wiele przyjemności z życia.

Reklama tygodnia

Minerwka akceptuje jedynie wodę z umywalki w łazience. Cierpi, bo w kolanku umywalki wytworzył się nowy kot, który nie pozwala Minerwce dłużej pić. A ja muszę myć zęby w wannie lub w kuchni. Dlatego reklamy chemii domowej tak do mnie przemawiały w minionym tygodniu. (Wszyscy kociarze z zapchanymi kłakami odpływami – łączmy się)

Zapłon tygodnia

Obejrzałam Matrix i dowiedziałam się, że “panny powinny pisać o kotkach, nie o matriksie”.

Muzyka tygodnia

Oglądam Orange is The New Black, więc na nowo zasłuchuję się w czołówce serialu.

Porzyg pluszu

Internety w tym tygodniu wygrał: Gonciarz

Masakrowanie gimbazy w Zapytaj Beczkę. Lepiej podsumować #LoveWins nie mogłabym.

Mało Ci?

Zobacz co było w poprzednich wykopkach.

Ponadto:

Sprawny mail #2 – 3 sposoby na otrzymanie szybkiej odpowiedzi

Design Thinking – czy jest odkryciem Janusza Biznesu?

5 absurdów w filmie Matrix

5 najbardziej znanych bękartów popkultury